Saç Kaynak Hakkında Merak Edilenler

Çeşitli nedenlerden saçları yıpranan ve güçsüzleşen bayanların eskisi gibi üzülmelerine gerek kalmadan saç kayna yöntemlerini uygulamaları çok kolaydır. Kesim hataları yüzünden tamamen kısa kestirilen saçlar da uzayana kadar saç kaynak yöntemleri ile eski görünüme kavuşturulabilir. Peki, saç kaynağının doğal saça bir zararı var mıdır, saç kaynakları yıkanıp boyanabilir mi, kullanım süresi ne kadardır? İşte saç kaynak konusunda merak edilen tüm soruların cevapları sizlerle…

saç kaynak
saç kaynak

Saç Kaynak Nedir?

Saçları kısa bir süre içerisinde uzatma ya da daha yoğun gösterme işleminde kullanılan gerçek saça, saç kaynak denir. Keşfedildikten kısa bir süre sonra tüm dünyanın en sık başvurduğu yöntemlerden biri olan saç kaynak, kendi içerisinde farklı çeşitlere de ayrılır. Maliyetine, kalitesine ve kullanım şekline göre saç kaynak yöntemleri bulunur.

saç kaynak nedir
saç kaynak nedir

Saç Çeşitleri Nelerdir?

Kuaförlerde ve güzellik salonlarında sıklıkla tercih edilen saç kaynak çeşitleri, bayanların hem saç uzatmada hem de az olan saç yoğunluğunu arttırmada en büyük yardımcısı oluyor. Popüler ve sorunsuz kullanım sağlayan saç kaynak çeşitleri arasında; boncuk saç, keratin kaynak, mikro saç kaynak, Tres saç kaynak, silikon saç kaynak, nano saç kaynak ve brezilya saç kaynak yer alır.

saç kaynak çeşitleri nelerdir
saç kaynak çeşitleri nelerdir

Boncuk (Halka) Saç Kaynak: Dünyada ve yurt içinde en çok kullanılan saç kaynak çeşitlerinden biri olan boncuk kaynak, hem daha kullanışlı hem de bakımı kolay bir yöntemdir. Kolay takıp çıkarılabilen ve her bütçeye hitap eden fiyatları ile boncuk saç kaynak kısa sürede oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bu yöntemde ilk amaç isteğe göre saçları uzatmak ve daha dolgun göstermek olur. Doğal saçlara mikro boncuklar aracılığı ile eklenen ortalama 1 gramlık saç balyaları, özel pense yardımı ile de sıkıştırılarak işlem sonlandırılır. Boncuk saç kaynak kaliteli malzemeler ve doğru yöntemler ile saç uygulandığı takdirde hiçbir zararı olmaz. Saçlarına yeni bir görünüm katmak isteyen herkese uygulanabilen bu yöntem için tek kural, saç derisinin son 6 ay içerisinde herhangi bir işlem görmemiş olmasıdır.

boncuk saç kaynak
boncuk saç kaynak

Mikro Saç Kaynak: Piyasada mikro saç kaynak adı altında yapılan pek çok işlemin sonucu hüsran ile sonuçlanır. Bu yüzden bu yöntemin uygulanmasına doğru ve alanında uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Fiyat olarak yüksek olan mikro saç kaynak, en güvenilir yöntemler arasında yer alır. İnce tutamlar halinde uygulanan mikro saç kaynak yöntemi, şimdilerde dünya üzerinde bayanlar ve güzellik uzmanları tarafından en çok tercih edilenlerden oluyor. Maddi sıkıntısı olmayan kişilerin bu yöntemi seçmesinde fayda görülür. Kaynakların çıkarılma süresi ise saçın uzama süresi ile doğru orantılıdır.

mikro saç kaynak
mikro saç kaynak

Nano Saç Kaynak: Saç kaynak yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen bir diğer güvenilir yöntem ise nano saç kaynaktır. Saçların çok kısa olduğu durumlarda özel makine ve yapıştırıcı kullanılarak daha ince tutamların saça eklendiği uygulamaya nano saç kaynak denir.

nano saç kaynak
nano saç kaynak

Keratin Saç Kaynak: İnce telli ve zayıf saç yapısına sahip olan bayanlar için tercih edilen keratin saç kaynak yöntemlerinde olumlu sonuç alma oranı çok yüksektir. Bu yöntemin doğru bir şekilde kullanılması sonrasında doğal saç için ise hiçbir zararı yoktur.

keratin saç kaynak
keratin saç kaynak

Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Saç uzatmak ya da yoğunlaştırmak için tercih edilen saç kaynak, kişinin saç yapısına ve uzunluğuna göre farklı teknikler tercih edilerek uygulanır. Fiyat aralığı da saç kaynak yöntemlerini belirleme de büyük önem taşır.

saç kaynak nasıl yapılır
saç kaynak nasıl yapılır

Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

Çok kısa olan saçlarda genellikle nano saç tekniği tercih edilerek eklemler yapılır. Bu yöntem de özel bir makine ve yapıştırıcıdan yararlanılır.

kısa saça kaynak nasıl yapılır
kısa saça kaynak nasıl yapılır
Kaynak Saç Dökülür mü?

Kaliteli saçlardan üretilen kaynaklarda saç dökülme sorunları meydana gelmese de malzemeleri kalitesiz olan ürünlerde dökülme meydana gelebilir. Bunun yanı sıra saçın doğru şekilde bakıma tabi tutulması gerekir.

kaynak saç dökülür mü
kaynak saç dökülür mü
Saç Kaynak Bakımı

Saç kaynaklarında virgin (işlem görmemiş) saç kullanılması ve %100 garantili olması sayesinde kaynakların bakımı da normal doğal saç gibi yapılabilir. Yıkama, tarama ya da şekil verme sırasında sorun yaşanmaz. Saçların uzaması ile kaynakların çıkarılma zamanının doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır.

saç kaynak bakımı
saç kaynak bakımı
saç kaynak uygulaması
saç kaynak uygulaması
kaynak saç
kaynak saç
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest